Publikacje

Perspektywy opiniotwórcze

„Perspektywy” uznane zostały przez Instytut Monitorowania Mediów za drugi najbardziej opiniotwórczy miesięcznik dekady 2004-2013. 5 czerwca 2014 r. w Warszawie ogłoszono wyniki Jubileuszowego Raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” IMM.

Badanie przeprowadzono na podstawie ponad 700 tysięcy przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 stycznia 2004 roku do 31 grudnia 2013 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 784 755 razy (462 760 razy w prasie, 189 239 w telewizji i 132 7w radio).

Analiza obejmuje ponad 900 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVPinfo, TVN, TVN24, TVN CNBC, TVN TURBO, POLSAT, Polsat News, TV BIZNES, TV4) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Radio PiN, Radio RMF FM, Radio Zet, Radio TOK FM).

Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji, w których pojawiały się nazwy mediów:

 • prasowych,
 • portali internetowych,
 • stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów.
 alt=

Informator dla Maturzystów 2020

"Informator dla Maturzystów 2020" to najpełniejszy zbiór informacji dla uczniów, którzy wkrótce staną się kandydatami na studia. Czytelnik znajdzie w nim kompletną informację o ofercie uczelni na rok akademicki 2020/21 wraz z zasadami przyjęć, szczegółowym wykazem kierunków studiów i bazą teleadresową.

W części poradniczej informatora zgromadziliśmy informacje dotyczące matury 2020, zamykając je dokładnym harmonogramem majowego egzaminu, a także porady wybitnych nauczycieli-ekspertów o tym, jak zmierzyć się z maturą z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, które z nich i pod kątem jakich planów maturzystów na przyszłość warto wybierać.

W „Informatorze dla Maturzystów 2020” zamieszczamy i komentujemy Ranking Szkół Wyższych 2019 oraz rankingi blisko 70 najpopularniejszych kierunków studiów. To kapitalny zbiór informacji o jakości kształcenia na uczelniach i wydziałach, który będzie dla ambitnych maturzystów podstawą dobrych wyborów edukacyjnych. Twarde dane gromadzone dla celów rankingowych uzupełniają w informatorze rekomendacje nauczycieli akademickich, ale i pracodawców przyszłościowych branż, studentów i absolwentów wybranych kierunków i uczelni.

Zlecenia do pobrania:

Foldery do pobrania:

Informator dla 8-klasistów 2020

Na początku marca 2020 do rąk Czytelników trafi kolejna edycja publikacji, która po raz pierwszy ukazała się w 1992 roku! Odwołujemy się do tradycji, gdyż to ona najlepiej świadczy zarówno o potrzebie publikacji, jak i o jej solidności. Daje to Państwu gwarancję, że dodatkowe informacje o Waszej szkole, jeśli zdecydujecie się je na naszych łamach zamieścić, zostaną właściwie odebrane przez 8-klasistów, ich rodziców, a także pedagogów szkolnych i doradców zawodowych. Informator będzie prezentem dla gości i uczestników spotkań programowych Warszawskiego Salonu Liceów 2020.

W części redakcyjnej znajdą się:

 • Szeroka prezentacja oferty edukacyjnej w Warszawie i okolicznych powiatach,
 • Opisy liceów i techników najlepiej przygotowujących do przedmiotów istotnych z punktu widzenia matury i rekrutacji na studia,
 • Kompendium informacji na temat egzaminu 8-klasisty oraz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych,
 • Ranking Liceów Warszawskich 2020, a także inne rankingi  (ogólnopolskie), w których stołeczne licea i technika zajmują wysokie pozycje; rankingi nie podpowiedzą bezwzględnie „najlepszej szkoły”, mogą za to wskazać „najlepszą szkołę dla konkretnego nastolatka”, najlepiej dopasowaną do jego ambicji i możliwości,
 • Porady doradców zawodowych
 • Testy pomocne w rozpoznaniu własnych talentów.

W obszernej części wykazowej (ponad 40 stron) Czytelnicy znajdą:

 • rozbudowany katalog liceów ogólnokształcących i techników w Warszawie i na Mazowszu, w tym dane kontaktowe szkół,
 • zawody nauczane w technikach, a także szkoły wg ich specyfiki i misji (np. licea z maturą IB, licea dwujęzyczne, szkoły katolickie, akademickie, szkoły sportowe, licea plastyczne...).

Charakterystyka wydawnicza:

 • Nakład 25.000 egz.
 • Dystrybucja na targach edukacyjnych, w sieci Empik, w księgarniach edukacyjnych, realizacja zamówień przez Wydawcę
 • Termin ukazania się: początek marca
 • Format „amerykański” 220 x 265 mm
 • Objętość 128 stron
 • Lakierowana okładka, kreda 150 grs
Informator dla 8-klasistów 2020

Miesięcznik Edukacyjny Perspektywy to:

Publikacje

20-45 tys.
nakładu ogólnopolskiego miesięcznika

1 miejsce
Perspektyw wśród
miesięczników -najbardziej opiniotwórcze media w Polsce 2017 wg. IMM
wydanie styczeń, czerwiec

25 Lat
na rynku wydawniczym

Publikacje

40 tys.
egzemplarzy rozdawane bezpłatnie na Salonie Maturzystów
Wydanie z Informatorem dla Maturzystów

Publikacje

2 miejsce
Perspektyw jako najbardziej opiniotwórczego miesięcznika dekady 2004-2013 w Polsce wg. IMM.

20-45 tys.
nakładu ogólnopolskiego miesięcznika

Numer 1-2 (styczeń-luty)

TEMAT GŁÓWNY: WYDANIE Z OGÓLNOPOLSKIM RANKINGIEM LICEÓW I TECHNIKÓW 2019

W styczniu 2019 r. opublikowana zostanie już 21. edycja Rankingu Liceów i Techników. Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadpodstawowego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych oraz ostatniego rocznika gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję – wybrać taką szkołę ponadpodstawową, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Na tę wyczekiwaną przez uczniów, rodziców i nauczycieli publikację składać się będzie aż 7 wielokryterialnych rankingów:

 1. Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących,
 2. Ogólnopolski Ranking Techników,
 3. Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących,
 4. Ranking Maturalny Techników,
 5. Ranking Szkół Olimpijskich,
 6. Ranking Egzaminów Zawodowych,
 7. Ranking Liceów Warszawskich.

W ubiegłym roku w miesiącu publikacji rankingu odnotowaliśmy na naszym portalu 1 965 253 odsłon i wizyty 345 297 unikalnych użytkowników (dane Google Analytics), a styczniowe wydanie Perspektyw przyniosło nam ponownie tytuł Najbardziej opiniotwórczego miesięcznika (vide: dane Instytutu Monitorowania Mediów, dane za rok 2018).

Do pobrania:

Numer 3 (marzec)

TEMAT GŁÓWNY: OGÓLNOPOLSKA AKCJA DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI

Akcja Dziewczyny na Politechniki organizowana jest po raz dziewiaty przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT). Będzie to już kolejna edycja kampanii mającej wielki wpływ na wspieranie ambicji młodych osób – w tym przypadku młodych kobiet – do podejmowania studiów wprowadzających w świat nowych wyzwań (technicznych, ale niewykluczających aspektów humanistycznych!) i nowych technologii. Głównym celem akcji jest zachęcenie uczennic do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych, które dają im w przyszłości znakomite perspektywy zatrudnienia i atrakcyjnych zarobków.

Będą gry edukacyjne, warsztaty, wykłady, spotkania ze studentkami i przedstawicielami uczelni oraz Bieg w Kasku, który w tym roku odbędzie się w pięciu miastach.

Wydanie promujące akcję w nakładzie 10 tys. egzemplarzy trafi bezpłatnie do uczestników akcji Dziewczyny na Politechniki.

Numer 5 (MAJ)

TEMAT GŁÓWNY: WYDANIE Z RANKINGIEM SZKÓŁ WYŻSZYCH 2019, Z RANKINGIEM KIERUNKÓW STUDIÓW 2019

12 czerwca br. po raz dwudziesty "Perspektywy" ogłoszą wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2019 oraz Rankingu Kierunków Studiów 2019.

Opublikowane zostaną trzy zestawienia główne: Ranking Uczelni Akademickich 2019, Ranking Uczelni Niepublicznych 2019 (magisterskich) oraz Ranking PWSZ 2019 oraz kilkanaście zestawień dodatkowych w poszczególnych kryteriach i grupach uczelni.

Zaprezentowane też zostanie łącznie 68 najpopularniejszych kierunków i grup kierunków studiów. Zwracamy uwagę, że Ranking Kierunków Studiów cieszy się, jak wynika z naszych badań, rosnącą popularnością wśród kandydatów na studia.

Z przyjemnością informujemy, że rankingowe wydania "Perspektyw" czynią z naszego miesięcznika lidera opiniotwórczości (1. m-ce w kategorii miesięczników) w badaniach Instytutu Monitorowania Mediów. Statystyki Google Analytics podkreślają promocyjną siłę rankingu. Publikacja wyników na portalu Perspektywy.pl spowodowała dokonanie 1 462 932 odsłon wygenerowanych przez 288 134 unikalnych użytkowników.

Promocja Uczelni/Wydziału/Kierunku w rankingowym kontekście to doskonały branding marki uczelni. Zapraszamy na nasze łamy i nasze strony internetowe!

Dodatkowe informacje:
Dział Marketingu i Reklamy Perspektywy Press
tel. 22 628 58 62 wew. 13, 18, 19, 31, fax 22 629 16 17
e-mail: reklama@perspektywy.pl

Numer 7-8

TEMAT GŁÓWNY: Wydanie z Rankingiem MBA

Z przyjemnością informujemy, że w czerwcowym numerze Miesięcznika Edukacyjnego "Perspektywy" i na portalu Perspektywy.pl ogłosimy wyniki Rankingu MBA 2018. To kolejne przekrojowe badanie tej formy studiów dla elity biznesu przygotowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Ambicją Perspektyw jest profesjonalna prezentacja najlepszych programów MBA, zarówno wśród potencjalnych kandydatów - menedżerów średniego i wyższego szczebla, jak i osób ze środowiska HR. W publikacji znajdzie się - obok najpełniejszej wersji Rankingu - obszerny przegląd pokazujący tę formę studiów w Polsce i na świecie, prezentacje zwycięzców, opinie absolwentów.

Specjalne wydanie Perspektyw z wynikami rankingu oraz jego odsłona w serwisie dedykowanym studiom MBA na portalu Perspektywy.pl to okazja do szerszego zaprezentowania studiów rozpoczynających się wraz z rokiem akademickim 2018/19 r.

Zapraszamy do skorzystania z możliwości reklamowych przygotowanych z myślą o kandydatach na najlepsze studia menedżerskie.

NUMER 10 (PAŹDZIERNIK)

TEMAT GŁÓWNY: Kobieta Przyszłości w IT

Październikowe wydanie poświęcone będzie m.in. współpracy akademickiej Polski i Kazachstanu. W numerze min: relacja z 5 dniowego obozu dla studentek chcących tworzyć przyszłość nowych technologii – Women in Tech Camp 2017. Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek podczas pobytu miało okazję zgłębić tajniki zaawansowanego programowania, sztucznej inteligencji, poszukać pomysłów na własny startup, poznać wybitnych mentorów i mentorki, a także wziąć udział w dniu kariery, który był znakomitą okazją do zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju.

Ponadto: Inauguracja roku akademickiego 2018/19 na polskich uczelniach oraz Studia w Zjednoczonym Królestwie.

NUMER 11-12 (LISTOPAD-GRUDZIEŃ)

TEMAT GŁÓWNY: Ranking MBA Perspektywy

To już kolejne, ósme, przekrojowe badanie studiów dla elity biznesu przygotowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Ambicją Perspektyw jest profesjonalna promocja programów MBA, zarówno wśród potencjalnych kandydatów - menedżerów średniego i wyższego szczebla, jak i osób ze środowiska HR zajmujących się oceną i rozwojem kompetencji najwyżej kwalifikowanych kadr kierowniczych. W publikacji adresowanej do kadry menedżerskiej i osób zamierzających uzyskać najwyższe kompetencje w zakresie zarządzania, znajdzie się - obok pełnej wersji Rankingu – również obszerny raport pokazujący tę formę studiów w Polsce i na świecie, prezentacje zwycięzców, opinie absolwentów.

Przygotowanie Rankingu nadzoruje Kapituła, która pracuje, naprzemiennie, pod kierunkiem prof. Elżbiety Mączyńskiej - prezes PTE i prof. Marii Romanowskiej – dyrektor Instytutu Zarządzania SGH.

Ankieta do pobrania .doc

Prenumerata Magazynu Edukacyjnego